پیام تبریک معاون محترم صنایع دستی و هنرهای سنتی استان اصفهان به مناسبت 20 خرداد روز جهانی صنایع دستی: 20 خرداد روز جهانی صنایع دستی یادآور پاسداشت دستان خلاق زیبا آفرینان عرصه فرهنگ و هنر بر شما هنرمند گرامی تبریک و تهنیت باد، توفیق روزافزون و صحت و سلامت هماره بدرقه ی راهتان. 

اخبار و اطلاعیه ها
اخبار و اطلاعیه ها
wccisfahan.comصدور 3143 پروانه فعالیت در حوزه صنایع‌دستی اصفهان در سال 1399
تاریخ درج مطلب 1400/04/02

در سال 1399 با توجه به محدودیت‌هایی که رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ایجاد کرده بود به‌دلیل شیوع بیماری کرونا، معاونت صنایع‌دستی اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان اصفهان تمام تلاش خود را در راستای حمایت از تولید و آموزش صنایع‌دستی در استان اصفهان انجام داد که امید می‌رود با ورود به دوره پسا کرونا شاهد رونق هرچه بیشتر صنایع‌دستی استان اصفهان باشیم.

صدور 3143 پروانه فعالیت در حوزه صنایع‌دستی اصفهان در سال 1399
با توجه به لزوم حمایت از هنرمندان و تولیدکنندگان صنایع‌دستی، در سال 1399 از این فرهیختگان و هنرمندان در حد توان حمایت به‌عمل آمد، همچنین تعداد 3143 پروانه فعالیت در حوزه صنایع‌دستی در سطح استان اصفهان نیز در سال 1399 صادر شد.
کارگاه‌های آموزشی صنایع‌دستی برگزار شده
علی‌رغم تعطیلی بسیاری از واحدهای آموزشی در طی سال 1399، تلاش شد تا با اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی به نسل‌های جدید ایرانی، در حوزه آموزش و ترویج صنایع‌دستی، کارگاه‌های آموزشی متعددی برگزار شد که در این دوره‌ها تعداد 244 نفر به‌صورت کوتاه مدت و 409 نفر در بخش آموزش شاغلین موفق به گذراندن دوره‌های آموزشی شدند.
حمایت از تولید و صدور مجوزهای مرتبط
در حوزه حمایت از تولید نیز کارشناسان معاونت صنایع‌دستی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اصفهان با تشویق و ترغیب علاقمندان به حوزه‌های صنایع‌دستی، تعداد 199 فقره پروانه تولید کارگاهی، 879 فقره پروانه تولید انفرادی و 256 کارت شناسایی صنایع‌دستی صادر کنند، همچنین تعداد 368 فقره پروانه تولید کارگاهی، 1441 فقره پروانه تولید انفرادی و 33 کارت شناسایی صنایع‌دستی نیز در سال 1399 تمدید شد.
برپایی نمایشگاه‌ها و بازارچه‌های صنایع‌دستی
در سال 1399 و با توجه به لزوم رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و دستورالعمل‌های مرتبط که برگزاری هرگونه نمایشگاه را ممنوع اعلام کرده بود، با رعایت تمامی این شیوه نامه‌های بهداشتی، در حوزه بازرگانی و صادرات صنایع‌دستی تعداد 41 بازارچه موقت و تابستانی و همچنین 18 نمایشگاه صنایع‌دستی در پهنه استان اصفهان برگزار شد.
حمایت و ارایه تسهیلات به شاغلین حوزه صنایع‌دستی
در حوزه تسهیلات نیز تعداد 56 فقره مجوز مشاغل خانگی مستقل و تعداد 67 مجوز مشاغل خانگی پشتیبان صادر شد. همچنین میزان تسهیلات تخصیص یافته در حوزه مشاغل خانگی مستقل 6740 میلیون ریال و در حوزه مشاغل خانگی پشتیبان مبلغ 40920 میلیون ریال بوده است. 
نوراله عبداللهی سرپرست معاونت صنایع‌دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اصفهان همچنین گفت: «میزان اعتبار تخصیص یافته به‌منظور توسعه و راه‌اندازی کارگاه‌های هنرهای سنتی استان اصفهان در سال 1399 بالغ بر 700 میلیون ریال است، همچنین اعتبار تخصیص یافته به حوزه آموزش، توسعه و ترویج صنایع‌دستی استان اصفهان در طی سال 1399 بالغ بر 000/130/654/3 است.»
در حوزه فرهنگی در طی سال 1399، معاونت صنایع‌دستی و هنرهای سنتی استان اصفهان در ساخت و تولید فیلم‌های ترویجی، مستندها، تولید محتوای فرهنگی و سایر اقلام فرهنگی دیگر نیز با بخش خصوصی مشارکت فعالی داشته است.
 
عکس های بیشتر :
لینک های مرتبط:
ارائه دیدگاه
نام :

پست الکترونیکی :

نظر شما :
|
|
|
|
|
|
|