سخن مدیرکل: بنام آن که جان را فکرت آموخت. بی شک در پایان سال 1396، شاهد جنبشی بزرگ در توسعه صنعت گردشگری در پهنه ی استان بودیم به گونه ای که به همت همه مسوولان و مردم فرهنگ دوست اصفهان، صنعت گردشگری در تمامی نقاط استان نهادینه شده و این در حالی بود که در حدود ششصد طرح مرمت آثار تاریخی در سراسر استان اجرا شد.به گونه ای که برخی ابنیه تاریخی از جمله در روستای سرهنگ آباد شهرستان اردستان برای اولین بار پس از یکصد سال مرمت شد. همچنین در کنار آن ترویج صنایع دستی، نیز به جدی ترین شکل ممکن در استان پیگیری شد.با تمام این تفاصیل، بدیهی است در سال 1397 با یاری حضرت حق و کوشش تمامی فعالان گردشگری و دوستداران میراث فرهنگی باید بسوی توسعه پایدار گردشگری در استان فرهنگ ساز اصفهان حرکت کرد. 

موقعیت جغرافیایی شهر اصفهان
wccisfahan.com

استان اصفهان با مساحت 106179 كيلومتر مربع، حدود 25/6 درصد از مساحت كل كشور را به خود اختصاص داده است و با ده استان همسايگي دارد، از شمال به استانهاي مركزي و سمنان، از جنوب به استانهاي فارس و كهكيلويه و بويراحمد از مشرق با استانهاي يزد و خراسان جنوبي و از مغرب به استانهاي خوزستان و چهارمحال و بختياري و لرستان محدود مي‌شود.

شهر اصفهان پس از تهران و مشهد سومين شهر بزرگ ايران است.اصفهان در مرکز فلات ایران واقع شده و منطقه ای است نسبتا کوهستانی، به لحاظ واقع ‏شدن آن در مركز جغرافیائى ایران و با داشتن آب و هوایی معتدل و خاكى حاصلخیز و آب ‏كافى زاینده ‏رود از دیرباز به‏ عنوان مكانى براى سكونت، مورد توجه بوده است.

هم اكنون اصفهان از مراكز مهم صنعتى، تجارى، فرهنگی و هنری ایران است و به دلیل وجود آثار تاریخى و باستانى بسیار و جاذبه هاي طبیعى فراوان مورد توجه هموطنان و جهانگردان قرار دارد.

اصفهان نامی است که می توان آن را با تمامی صفات مثبت و دوست داشتنی که امکان انتساب به یک شهر دارند؛ موصوف کرد. این شهر از گذشته های دور حضوری پررنگ در تاریخ، اشعار و حافظۀ شفاهی مردم ایران و جهان داشته و هم اکنون نیز جایگاهی درخور را به خود اختصاص داده که حاکی از اراده و خلاقیت بی بدیل مردمان این خطۀ بی همتا است.

|
|
|
|
|
|
|