سخن مدیرکل: بنام آن که جان را فکرت آموخت. بی شک در پایان سال 1396، شاهد جنبشی بزرگ در توسعه صنعت گردشگری در پهنه ی استان بودیم به گونه ای که به همت همه مسوولان و مردم فرهنگ دوست اصفهان، صنعت گردشگری در تمامی نقاط استان نهادینه شده و این در حالی بود که در حدود ششصد طرح مرمت آثار تاریخی در سراسر استان اجرا شد.به گونه ای که برخی ابنیه تاریخی از جمله در روستای سرهنگ آباد شهرستان اردستان برای اولین بار پس از یکصد سال مرمت شد. همچنین در کنار آن ترویج صنایع دستی، نیز به جدی ترین شکل ممکن در استان پیگیری شد.با تمام این تفاصیل، بدیهی است در سال 1397 با یاری حضرت حق و کوشش تمامی فعالان گردشگری و دوستداران میراث فرهنگی باید بسوی توسعه پایدار گردشگری در استان فرهنگ ساز اصفهان حرکت کرد. 

دبیر خانه اصفهان شهرجهانی صنایع دستی
wccisfahan.comدبیرخانه اصفهان شهر جهانی صنایع دستی
دبیرخانه اصفهان شهر جهانی صنایع دستی

دبیرخانه شهر جهانی تحت نظارت شورای شهر جهانی به دنبال آن است تا با تشریک مساعی و جلب نظر فنی اعضاء (که ترکیبی از تمامی صاحبنظران مرتبط با صنایع دستی اعم از هنرمندان، دانشگاهیان دستگاههای دولتی، مسئولین شهری و . . . می باشند)، برنامه های سالانه شهرجهانی را تدوین و با اجراء اهداف و محورهای پیش بینی گردیده، هر سال شاهد رشد و شکوفایی بیش از گذشته شهر در حوزه های بازرگانی، آموزش، ترویج، تولید و توسعه زیرساخت های مرتبط با صنایع دستی شهر اصفهان باشیم .

هدف کلی از تشکیل دبیرخانه اصفهان شهر جهانی صنایع دستی، ارتقاء سطح صنایع دستی شهر و حفظ عنوان کسب شده میباشدکه لازمه اصلی آن مشخص نمودن راهکارهای اجرائی جهت حرکت رو به رشد صنایع دستی در همه عرصه های آموزشی، ترویجی، توسعه ای، تولیدی ، اقتصادی و بازرگانی است.

دبیرخانه، پس از انتخاب شهر ( سال 2015 میلادی ) فعالیت خود را آغاز و این حرکت تاکنون تداوم داشته داست. دبیرخانه وظیفه بررسی روند فعالیت های شهر جهانی اصفهان را عهده دار بوده و مسئولیت تهیه گزارش سالانه با اطلاعات دقیق را دارد.

پس از انتخاب اصفهان در اکتبر 2015 میلادی و پس از ابلاغ دستورالعمل مربوطه، تشکیلات سازمانی دبیرخانه اصفهان شهر جهانی مشخص و فعالیت خود را آغاز نمود.

|
|
|
|
|
|
|